RODINNÁ KAMNÁŘSKÁ FIRMA

INSPIRUJTE SE

Komíny zděné

Pro stavbu zděných komínů používáme sytémové keramické komínové systémy. Takový komín stojí vždy na zemi, kde je umístěná jeho půdice (spodní část komína sloužící k vybírání sazí) a vybírací dvířka komína. Krb či kamna se poté na takový komín napojí pomocí kouřovodu do komínového sopouchu. Pod sopocuhem má zděný komín svou neúčinnou část a nad sopouchem poté část účinnou. Jelikož tato účinná část musí být dlouhá minimálně 5m, tak se tento systém navrhuje spíše do dvou a vícepatrových domů, které tuto podmínku budou splňovat, nebo do vnitřních dispozic bungalovů se sedlovou či valbovou střechou. V dnešní době nízkoenergetických domů je nejčastěji volený průměr takového komína 160mm, ale vše záleží od výběru správné krbové vložky či krbových kamen, se kterým Vám samozřejmě rádi poradíme. 

Pro tento systém je vždy potřeba vytvořit pevný základ, kvůli vyšší váze. Komín se poté staví postupně od země, kdy na sebe navazují jednotlivé díly a tvárnice celého systému. Vždy je nutné dbát na správně provedené prostupy dalšímy patry či střechou. V horních částech se komín kotví například ke krokvím a nad střechou se pro tu nejlepší pevnost zase „zavětruje“ pomocí armovacích tyčí, které se umisťují připravených do rohů komína. Design nadstřešní části si u nás můžete volit z několika různých typů. 

Přejete si v nadstřešní části klasický vzhled komína? Volba zděného komína bude možná pro Vás to nevhodnější. 

Výhodou zděného komína je například to, že jeho pomocí je možné i přivádět vzduch ke spotřebiči pomocí šacht v dnešních moderních komínech. 

Stavba keramického komína nám povětšinou zabere 2-3 dny. 

Správné naplánovaní komína je v každém případě naprosto zásadní.

Neváhejte nás kontaktovat, abychom mohli společně zkonzultovat volbu spalinové cetsy, která bude pro Váš dům ideální!

Jak to probíhá?

ZAMĚŘENÍ KOMÍNA

Každý projekt stavby komína je originál, proto vždy osobně jezdíme na stavbu, kde si místo zaměříme a vybereme vhodný komínový systém pro váš domov.

VÝBĚR KOMÍNA

Po zaměření na stavbě a posouzení technických specifikací a výpočtu vybereme vhodný typ komína.

KALKULACE

Spočítáme, kolik bude výsledné dílo stát a připravíme technickou dokumentaci v případě nutnosti.

INSTALACE A PŘEDÁNÍ DÍLA

Vybraný model komínového systému nainstalujeme a zaškolíme o správné údržbě a správném čištění komína.

REVIZE

Zajistíme revizní zprávu a poradíme se správným užíváním komína.​

Máte další dotazy? Neváhejte nás kontaktovat.

Kde se nacházíme?

České  krby, s.r.o. Vyšehradská 416/11 Praha 2, 128 00 IČ: 27156010 DIČ: CZ27156010

© 2023 České krby s.r.o.