RODINNÁ KAMNÁŘSKÁ FIRMA

INSPIRUJTE SE

Kominictví

Stavbou komínů se zabýváme již přes 15 let. Nejdůležitějším prvkem, aby spotřebiče správně fungovali a měli správný tah, je právě komín. Nabízíme stavbu zděných a nerezových komínových systému, služby vložkování a frézování komínu, rekonstrukci a sanaci komínů a také zajistíme revizi. 

Dle dnešních norem je použití jednovrstvého komína povolené pouze v dočasných stavbách nebo občasně využívaných objektech. Při změně spotřebiče je tedy potřeba jednovrstvé komíny vyvložkovat. Komín poté splňuje normy, bude mít lepší tah, bude bezpečný a spotřebič bude správně fungovat. Vložkování komína se také provádí, pokud stávající komín, na který máte spotřebič již připojen, má špatný tah nebo je na konci své životnosti. V některých případech je průřez komína dostatečný a je možné komínovou vložku do stávajícího komína osadit. Pokud je průřez příliš malý, musí se zvětšit pomocí frézování,nebo odbourání některé jeho části. 

Naše firma pracuje s komínovými systémy té nejlepší kvality, které samozřejmě také splňují nároky normy ČSN EN 1443 – Komíny-Všeobecné požadavky a ČSN 73 4201 – Komíny a kouřovody – Navrhování, provádění a připojování spotřebičů paliv.

 

 

Jak to probíhá?

ZAMĚŘENÍ KOMÍNA

Každý projekt stavby komína je originál, proto vždy osobně jezdíme na stavbu, kde si místo zaměříme a vybereme vhodný komínový systém pro váš domov.

VÝBĚR KOMÍNA

Po zaměření na stavbě a posouzení technických specifikací a výpočtu vybereme vhodný typ komína.

KALKULACE

Spočítáme, kolik bude výsledné dílo stát a připravíme technickou dokumentaci v případě nutnosti.

INSTALACE A PŘEDÁNÍ DÍLA

Vybraný model komínového systému nainstalujeme a zaškolíme o správné údržbě a správném čištění komína.

REVIZE

Zajistíme revizní zprávu a poradíme se správným užíváním komína.​

Máte další dotazy? Neváhejte nás kontaktovat.

Kde se nacházíme?

České  krby, s.r.o. Vyšehradská 416/11 Praha 2, 128 00 IČ: 27156010 DIČ: CZ27156010

© 2023 České krby s.r.o.